Gatavo.com Logo 512x512px

Pupiņu un biešu kotletes

Pupiņu un biešu kotletes
  • Sagatavošanas Laiks
    15 min
  • Gatavošanas Laiks
    10 min
  • Gatavs
    25 min

Pupiņu un biešu kotletes. Savas pirmās vegāniskās vai veģetārās kotletes nogaršoju pateicoties latviešu uzņēmuma Veggy Crush reklāmai. Tajā laikā lietoju ļoti maz gaļas produktus un meklēju alternatīvu. Veggy crush kotletes bija un ir izcils risinājums. Man ļoti garšo. Arī šobrīd ik palaikam pagatavoju un lieku savos burgeros. 

Bet pašu gatavotas koteltes, protams, ir gardākas. 

Citas līdzīgas receptes meklē ŠEIT.

Vai zināji?

Melnās pupiņas pasaulē pazīstamas arī kā “Bruņurupuču pupiņas”, “Kaviāra pupiņas”.

Pastāv uzskats, ka melnās pupiņas (Phaseolus vulgaris), tāpat kā citu krāsu pupas, ir radušās Latīņamerikā un laika gaitā izplatījušās Eiropā un tālāk visā pasaulē. Tas vienmēr ir bijis vērtīgs olbaltumvielu avots, ko centrālās un Dienvidamerikas indiāņi ēduši ne tikai pusdienu un vakariņu ēdienos, bet pat brokastīs. Šajā reģionā tās tiek audzētas jau vairāk kā 700 gadu. Šobrīd melnās pupiņas ir neatņemama Dienvidamerikas, Brazīlijas, Venecuēlas, Meksikas, arī Spānijas un Karību salu ēdienkartes sastāvdaļa.

Pākšaugi satur: B grupas vitamīnus, Antioksidantus, Minerālvielas – magnijs, kalcijs, mangāns, varš, cinks, selēns. Divu veidu šķiedrvielas – nešķīstošās, kas samazina kolorektālā jeb resnās zarnas vēža attīstību, un šķīstošās šķiedrvielas, kas organismā ir ļoti svarīgas, lai normalizētu holesterīna un cukura līmeni asinīs.

Pākšaugi ir nozīmīgi ikdienas veģetārajā uzturā, jo ir labs olbaltumvielu avots, alternatīva gaļai. Tomēr tie satur arī fitīnskābi, kas traucē minerālvielām pilnvērtīgi uzsūkties. Lai veicinātu dzelzs uzsūkšanos no pupām, ieteicams tās diedzēt vai pirms pagatavošanas izmērcēt.

Bietes, salīdzinot ar citiem dārzeņiem, satur maz kaloriju. Tāpēc tās īpaši ieteicamas cilvēkiem, kas vēlas samazināt svaru. Sertificēta uztura speciāliste Inga Elksne gan aicināja ņemt vērā, ka, bietes ēdot ar majonēzi vai krējumu, svaru, visticamāk, zaudēt neizdosies. Vislabāk sakņaugu ir vārīt vai tvaicēt, bet majonēzes vai krējuma vietā tam pievienot olīveļļu. Bietes būtu vēlams vai nu svaigā veidā pievienot lapu salātiem.

Sakņaugu var uzskatīt par labu šķiedrvielu avotu. Šķiedrvielas palīdz uzlabot gremošanas procesus un līdz ar to arī vēdera izeju. Dienā pieaugušam cilvēkam būtu nepieciešams uzņemt 30–35 gramus šķiedrvielu, bet 100 grami biešu satur 2,3 gramus jeb gandrīz 7% no dienā ieteicamā daudzuma.

Lai labi garšo pupiņu un biešu kotletes!

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Bietes sarīvē, tad izspied lieko šķidrumu.

    Solis 2

    Sajauc kopā bietes, pupiņas, rīvmaizi, valriekstus, sīpolus, miltus, tomātu mērci, sojas mērci, ķiploku un papriku. Samīci visu kopā, bet ne tā, lai veidojas putra.

    Solis 3

    Paņem aptuveni 1 ēdamkaroti masas un veido kotleti, pēc tam atkārto līdz masa beidzas. Apcep kotletes no abām pusēm uz pannas eļļā līdz zeltaini brūnām.

    Secinājums

    Lai labi garšo!

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi